Veiklos sritys

Savanorystė

Jonavos rajono socialinių paslaugų centras, siekdamas pritraukti kuo daugiau iniciatyvių, motyvuotų ir atsakingų specialistų, kviečia atlikti savanorišką veiklą Centre.

Savanorystė – tai altruistinė veikla, dalies savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą, negaunant už tai jokio piniginio atlygio. Jonavos rajono socialinių paslaugų centras ieško savanorių ir siūlo prisijungti prie Centro vykdomos  veiklos, padedant žmonėms, kuriems reikalinga pagalba. Savanoriško darbo metu Jūs įgysite naujos patirties, galėsite realizuoti save dar neišbandytose srityse, užmegsite naujas pažintis. Esant poreikiui, išrašomas pažymėjimas dėl savanoriškos veiklos atlikimo.

Jonavos rajono socialinių paslaugų centrui nuo 2023 m. liepos 13 d. Jaunimo reikalų agentūros direktoriaus sprendimu Nr. 18P-126 (5.52E) suteikta jaunimo savanorius priimančios organizacijos akreditacija.

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau nei  35 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), tarnybos metu mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val. kiekvieną mėn. ir 240 val. per 6 mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Norintiems dalyvauti programoje, privaloma registracija, kuri skelbiama 2 (du) kartus per metus.

 

Dėl informacijos kreiptis:

Soc. pedagogė Loreta Oroškienė, tel. 8 690 38471, el.p. loreta.oroskiene@jonavosspc.lt arba atvykti adresu: Chemikų g. 136, Jonava.