GIMK programa Jonavoje pradėta vykdyti nuo 2016 m. kovo mėn. GIMK programą sudaro įtėvių/globėjų mokymai (7 grupiniai užsiėmimai), susitikimai būsimų globėjų/įtėvių namuose. GIMK programos esmė – aktyvus suaugusiųjų mokymas, kurio tikslas – suteikti jiems naujos emocinės patirties, kuri padėtų suprasti, kaip jaučiasi be tėvų likęs vaikas, bei įvertinti mokymų dalyvių gebėjimus, stebimus mokymų metu, atliekant užduotis, taip pat individualių pokalbių metu.
Šeimos vertinimas atliekamas ir išvada rengiama pagal penkias gebėjimų grupes:
GIMK programos tikslas - ne atmesti ar vien įvertinti kandidatus į globėjus bei įtėvius, bet padėti jiems pasiruošti, pasirengti tokiam svarbiam žingsniui, kaip vaiko priėmimas į savo šeimą ir namus. Viena iš GIMK programos praktinių nuostatų – tausojantis požiūris ne tik į įvaikinamą, globojamą vaiką, bet ir į ketinančią įvaikinti ar globoti šeimą, siekiant apsaugoti santuoką ir šeimoje augančius vaikus nuo galimų lemtingų krizių.
Pagrindinių GIMK mokymų temos:
Nuo 2018 m. pradėti rengti Specializuoti mokymai pagal Specializuotą asmenų, siekiančių teikti socialinės priežiūros paslaugas, ir bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą GIMK. Šie mokymai skirti globėjams, norintiems dirbti budinčiais globotojais.
Specializuotų GIMK mokymų temos: